MESAİ DIŞI POLİKLİNİK UYGULAMASI BAŞLADIAfyonkarahisar İli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. Fikret Başkan mesai dışı çalışma uygulamasının Afyonkarahisar Devlet Hastanesi ve Afyonkarahisar Ağız Ve Diş Sağlığı Merkezinde Nisan ayı itibariyle tekrar başlandığının müjdesini verdi.
Sağlık hizmetinin kesintisiz sürdürülmesi gereken bir hizmet olduğunu, Sağlık Hizmetlerinin ihtiyaç ve talepler doğrultusunda daha etkin, kaliteli, ulaşılabilir ve zamanında verilmesinin büyük önem arz ettiğini ifade eden Op. Dr. Fikret Başkan acil servislerde acil müdahale gerektirmeyen ve ayakta tedavi edilebilecek hastaların başvuruları nedeniyle oluşan yoğunluğu azaltmak, acil servislerin asli vazifelerini yerine getirebilmelerini sağlamak ve özellikle yoğun hasta başvurusu olan branşlarda vatandaşlarımızın sağlık hizmetlerine ulaşımını kolaylaştırmak adına mesai dışı çalışma uygulamasının tekrar başlatıldığını belirtti.

Afyonkarahisar Devlet Hastanesinde Çocuk Hastalıkları Branşında hafta içi hergün 17:00-19:00 saatlerinde ve Afyonkarahisar Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinde hafta içi her gün 17:00 – 19:00 saatleri arasında mesai dışı Poliklinik hizmeti verilecektir.
Poliklinik yapacak birimlerimizin listeleri her ay güncellenerek, Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği web sayfasından duyurulacaktır.Tarih: 5.4.2016

Döğer Haber
http://www.dogerhaber.com/